Tłumaczenia przysięgłe Poznań – Blog

Blog mój traktuje o tłumaczeniach i pracy tłumacza

Strona o tłumaczeniach języka angielskiego

To jest moja pierwsza na Blogu o tłumaczeniach strona. Ale nie tylko, to jest strona o temacie :

tłumaczenia języka angielskiego.

A kogo się najgorzej tłumaczy, gdy mowa o języku angielskim? Niemców z ich akcentem? Murzynów Zachodniej Afryki? Chińczyków?!? Nieeee! Anglików! Dotyczy to zwłaszcza ustnych przekładów. Doskonale są oni bowiem przekonani o swojej świetności i wyższości równie doskonale połykają końcówki w swojej brytyjskiej odmianie języku angielskim. Czy mamy się na Brytonach wzorować, w kwestii wymowy? Jest to wzorcowa wymowa, bardziej polecana niż amerykańska, choć należy osłuchać się z jedną i drugą odmianą języka.

Cześć! Za dnia jestem gońcem, natomiast w ciągu nocy próbuję swoich sił w aktorstwie. To jest mój blog. Mieszkam w Lądku Zdroju, mam cudownego psa, który nazywa się Donald i lubię kredyty unijne (i spacery po nieistniejących autostradach).

Aby było ciekawiej, nasz tłumacz może nosić miano w języku angielskim „Translator” – tłumacz przysięgły pisemny. Jednakowoż gdy ten sam tłumacz udaje się na tłumaczenie ustne – pracuje jako „Interpreter”. Dla żartu umieszczam poniższy dialog polsko-angielski:

Two tea to room two! -mówi Anglik przez telefon hotelowy

Tam ta ram tam!! – odpowiada Polka z recepcji

w miar? głębokie zanurzenie w językugłębokie zanurzenie w język angielski – przykład

Zanurzenie w języku angielskim, to dobre dla przedszkolaków, jako sposób nauki –  powiecie. A czego niby doświadczamy podczas dłuższych wyjazdów zagranicznych? A tak poważniej :   Język angielski mówiony Anglików sprawia nam kłopot większy niż np Szwedów czy Niemców. Doskonale znają idiomatykę i pojęcia nie używane w naszym ojczystym polskim, typu aliteracja. To, co w angielskim jest pozytywne,  u nas w polskim jest niewskazane, jako tautologia, albo masło maślane.”The inspection outcome comes in a form of…” To jest angielska aliteracja.  Dla nas nieco dziwnie brzmi.

Aktualne odnośniki w Poznaniu, do tłumacza angielskiego

Podobne strony znajdziesz na hasło „Tłumacz angielskiego poznań” – podajemy najnowszy i aktualny odnośnik do poznańskiej strony tłumacza przysięgłego. Po paru latach poprawiamy odnośnik do powyższej strony (albo powyższy odnośnik, pisząc logicznie), bo kieruje teraz na właściwą stronę o przekładach pisemnych i ustnych języka angielskiego.

Wracając do znajomości „anglika” wśród Szwedów czy Norwegów – bo Duński można pominąć jako niemal identyczny z językiem norweskim. No dobrze, jedna odmiana norweskiego czyli Bokmal wywodzi się z duńskiego. Sporo słownictwa w angielskim ma swoje korzenie nordyckie – skandynawskie- wywodzące się z czasów najazdów wikingów.  Przez co, Skandynawom jest o niebo łatwiej nauczyć się angielskiego niż nam.

 • karolinna33 napisał:

  fajny blog 🙂

 • Anna napisał:

  A jak tam wasze zarobki w zestawieniu z tymi http://bit.ly/1Ohd4GS ?

 • Sworny napisał:

  Witam,

  wydaje mi się, że jednak należy za wszelką cenę unikać stosowania diakrytyków w przypadku rejestracji w takich serwisach. Systemy te są pisane w różnych językach programowania, potem hostowane na różnych serwerach i niektóre mogą nie radzić sobie z takimi znakami lub po prostu ich nie obsługiwać, bo programiści najzwyczajniej w świecei o tym nie pomyśleli.

 • www.odreki napisał:

  Całkiem interesujący wpis. Będę tutaj wracać!

  • tlumacz-poznan napisał:

   DZiękuję odręki, zawsze milej się pisze, jak mam świadomość czytania moich wpisów.

   12 października 2015 o 08:14
 • AngelinaJ napisał:

  Ktos sie odchudzanie ze mna ? Wyszukajcie sobie w google – Skuteczne odchudzanie by TicAngelina – napewno sie przyda

 • Cedricseib napisał:

  Niech ten rok przyniesie Ci wszystkie 365 dni szczęścia i radości. Szczęśliwego Nowego Roku.

  http://member.my-addr.com/uploads/images/8122.jpg

  • tlumaczpoznan napisał:

   Wzajemnie! Dziękuję za życzenia i odwzajemniam – udanego Nowego Roku!

   19 stycznia 2014 o 22:26
 • tlumaczpoznan napisał:

  @PawellC Dzięki za komentarz,
  w wolnej chwili na pewno wpiszę w Google, to co podałeś.

 • PawellC napisał:

  Lubie wracac na ta strone ale musze przyznac ze ciezko bylo ja znalezc w google, byla gdzies na 3 stronie. Przydalo by sie jej pozycjonowanie polecam wpisac w google :
  seo stronka z seo poradami
  i znajdziesz tam ciekawy i darmowy sposob na podniesienie pozycji w wyszukiwarkach

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*