Tłumaczenia przysięgłe Poznań – Blog

Blog mój traktuje o tłumaczeniach i pracy tłumacza

Czy sąd doprowadzi Tłumacza przysięgłego do ruiny?

Tytuł może szokuje – jak sąd może? Wyrok na tłumacza przysięgłego? czytaj dalej…

Najciekawsze przed nami – podczas gdy przyjęło się że za pracę należy zapłacić i to w jakimś rozsądnym terminie, czego możemy się dowiedzieć od naszego wymiaru sprawiedliwości? Zgodnie zresztą z konstytucją za pracę należy się wynagrodzenie. Wystawiamy fakturę , a druga strona jest za tłumaczenie przysięgłe moralnie i fiskalnie zobowiązana zapłacić. Zgodnie z prawem.

Sąd kontra tłumacz przysięgły

Tymczasem, po skończonym tłumaczeniu, sąd aby zapłacić, wydaje orzeczenie, że tłumaczowi należy się wynagrodzenie za pracę. Tym samym potwierdza się wobec tłumacza, że koło jest okrągłe! A więc i słońce nie kręci się wokół Ziemi!

Czyli potwierdza się że za pracę należą się tłumaczowi przysięgłemu pieniądze. Tak samo jak kopaczowi rowów. Brawo.

Tak, jakby Biuro tłumaczeń Poznań, stwierdziło, że należy pisać po angielsku, gdy piszemy do Anglika.  Drugi etap się dopiero zaczyna czyli termin płatności. A do kogo skierować skargę na sąd?

Kto widział kiedyś zasądzenie wynagrodzenia, przecierał zapewne oczy ze zdumienia. Poucza się tłumacza przysięgłego, że jak nie odbierze to znaczy że się zrzeka. I tak dalej.

A najlepsze jest  to że tłumacz musi świadczyć tego typu usługi, czyli przy częstym stawianiu się jako biegły w sądzie można popaść w ruinę. Co o tym sądzicie?

W temacie biura tłumaczeń polecam inny wpis autora:  Biuro tłumaczeń w Poznaniu